Újabb sajtótájékoztatót tartott a Primus Egyesület

2017. szeptember 20-án tartotta második sajtótájékoztatóját a PRIMUS Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesülete. Az Egyesület és a Szinapszis legfrissebb elemzéséből kiderül, hogy országosan 100 milliárd forintot meghaladó összeget költ a lakosság számla nélküli privát egészségügyi szolgáltatásokra. A PRIMUS szerint szakmai és költségvetési szempontok alapján egyaránt indokolt, hogy az állam a teljes magánegészségügyi szektorban érvényt szerezzen a számlaadási kötelezettségnek. A számlaadási kötelezettség automatizálása, a NAV-hoz bekötött számlázórendszerek kötelezővé tétele, illetve kisebb szolgáltatóknál az online pénztárgép kötelező bevezetése ugyanis nagyban hozzájárulna a most még a szürke- és feketezónában működő mikro-magánegészségügyi szolgáltatói szektor kifehérítéséhez, és így az állami bevételek növeléséhez.

A sajtótájékoztatón elhangzottakról többek között az alábbi médiák is beszámoltak felületeiken: